KONST / Litografier / Färglitografi 14996028
nr 1499 6028
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 144/200, daterad 1990. Färglitografi. Bladets mått: 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:25:09